Неділя
14.07.2024
15:19
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

СТРАДЧІВСЬКИЙ НАВЧАЛЬНО-ВИРОБНИЧИЙ ЛІСОКОМБІНАТ

Ведення лісового господарства

     Ліс – одне  з головних багатств України. Турботою про його збереження і примноження проникнута вся діяльність Страдчівського лісокомбінату. В зв’язку  з тим основними завданнями ведення господарства є максимальне збереження лісових масивів, як водорегулюючого фактора, заміна похідних деревостанів (грабняків і березняків), які займають найбільш продуктивні умови місця виростання, з одночасним створенням корінних деревостанів, більш довговічних, стійких проти ентомошкідників і фітозахворювань, та підвищення їх естетичної цінності. Комплекс лісогосподарських заходів, спрямований на виконання вказаних завдань, розроблений з урахуванням ролі СНВЛК НЛТУ України як основної бази для проходжень навчальних практик студентами НЛТУ України та проведення науково-дослідних  робіт його професорсько-викладацьким складом.
     На всій площі лісокомбінату обстежено лісові ґрунти і типи лісу, завершено перехід лісового господарства на промислову основу. На зміну монокультурам прийшли змішані насадження. Постійні спостереження та аналіз створення в лісокомбінаті лісових насаджень підтверджують, що головним у лісокультурній справі є підбір і змішування порід. Основою підвищення продуктивності лісів є вирощування змішаних насаджень,в яких породи відповідають умовам і типам лісу. Завдяки багатоярусному намету вони повніше засвоюють сонячну енергію, поживні речовини та вологу з ґрунту.
     Змішані насадження виявились більш стійкими до несприятливих факторів середовища, менш пожежонебезпечними, зазнають менше  пошкоджень від шкідників, хвороб, краще виконують оздоровчі, гігієнічні, рекреаційні, естетичні та інші функції.